Drive de Cartier na SIHH 2016

V minulém roce společnost Cartier představila hodinky s novým designem, a to hodinky velmi elegantní a stylově vyvážené. Nazvala je Clé de Cartier. Ty jsou mimochodem k dispozici nejen v původním pouzdru z drahých kovů, ale nyní i v pouzdru z nerez oceli.  To je jistě zajímavá nabídka, ale tento model nebyl postaven jako pánský model, ale jako unisex chronograf. Za dané situace došlo k tomu, že Cartier měl najednou v nabídce novinek poměrně málo čistě pánských modelů, jako by se stále spoléhal na své tradiční hodinářské ikony Tank, Santos nebo sportovní Calibre. Reakce na absenci elegantního, zcela pánského modelu Cartier se naštěstí dostavila na posledním ženevském salónu SIHH.

 DRIVE_DE_CARTIER01pub

Jak se dalo očekávat, Cartier nepředložil veřejnosti nic konvenčního, žádný klasický kulatý tvar ciferníku. Nová kolekce Cartier si vzala inspiraci ze starších modelů, a trochu k tomu přidala i vůni benzínu, protože inspirace pro novou řadu se našla mezi hodinkami vázanými na automobilové veterány. Pouzdro nového modelu je opravdu tvarově speciální. Není to ani rotační těleso, ani čtverec, nebo obdélník. Popsat se dá jako maskulinní polštářovité těleso se zaoblenými rohy s elegantně tvarovanými liniemi.  Rozměr pouzdra je 40 mm, což by se na papíře mohlo zdát málo pro mužský model, ale je potřeba si uvědomit, že čtvercový ciferník  vypadá na ruce mnohem větší, než stejně velký kulatý model. Také na výšku není tento model nijak štíhlý, má konstrukční výšku 11,25 mm, ale design skosených bočních hran vytváří při nošení dojem mnohem štíhlejšího profilu.

Náramkové hodinky Drive de Cartier jsou ryze pánským modelem, který má zajímavý tvar a unikátní stylové prvky. Jejich majitel je může vzít ke společenskému obleku na dopolední odbornou konferenci, stejně jako navečer ke sportovnímu dresu na návštěvu jachtařského klubu. Ani v jednom z uvedených případů se nebude muset obávat společenského faux pas. Co se týče vzhledu hodinek, i mírně zběhlý znalec okamžitě bez přečtení značky pozná firemní styl. Římské číslice, polštářovitý tvar ciferníku, černé kopí ručiček, gilošovaný střed, to vše jsou průvodní znaky Cartier.

DRIVE_DE_CARTIER02pub

Tento model bude zákazníkům k dispozici v klasickém stříbrném provedení, nebo v ocelové verzi. Pro náročnější zákazníky je k dispozici pouzdro z růžového zlata. Variabilní je i provedení ciferníku, kromě stříbrné a černé bude k dispozici i černá a šedá mutace.

Drive de Cartier jsou poháněny firemním automatickým hodinovým strojkem s kalibrem 1904MC-PS.  Nejde však o strojek typy entry-level jako je tomu u Clé de Cartier s kalibrem 1847 MC. Spodní průhledné víko u Drive de Cartier dává možnost sledovat práci kalibru v plné kráse.

Cena této novinky, která potěší hlavně muže, se bude pohybovat v rozmezí 5 950 Euro až 18 500 Euro podle provedení hodinového pouzdra. Spodní cena je za nerezovou ocel, vyšší cenu si musí připravit zájemce za pouzdro z růžového zlata.

Pánské hodinky Drive de Cartier budou ve značkových prodejnách k dispozici pravděpodobně od dubna 2016.