Czapek Quai des Bergues

Pánské náramkové hodinky Quai des Bergues vděčí za svůj design jednomu z hvězdných modelů Czapek, kapesním hodinkám 3430 z roku 1850. Současné hodinky jsou poháněny exkluzivním hodinovým strojkem vyvinutým ve spolupráci s firmou Chronode. Číselník je zdoben emajlem  Grand Feu, a to tradičními metodami.  Ciferník obtáčí velký kruhový rám z různě zbarveného zlata, titanu nebo z nové XO ocelové slitiny. O tomto modelu se dá říct, že je přelomovou kapitolou v historii společnosti Czapek.

Czapek Quai des Bergues01pub

Movement je mechanický s kalibrem SXH1. Kmitočet oscilátoru je 21 600 oscilací za hodinu, rezerva nátahu je 7 hodin.

Hodinové pouzdro je z růžového zlata 18K, dalšími variantami jsou bílé zlato, titan, nebo XO ocel. Průměr pouzdra je 42,5 mm. Voděodolnost pánských náramkových hodinek je do 30 metrů hloubky. Funkce hodinek je měření hodin, minut, vteřin a indikátor doběhu hodin.

Ciferník je zdobený barvou Grand Feu, přičemž toto emajlové zdobení je nanášeno na měděný nebo karbonový podklad. Další variantou je opálově stříbrná perleť číselníku s ručičkami v černé nebo modré barvě. Indikátor rezervy nátahu je umístěn mezi sedmou a osmou hodinou. Materiál pouzdra je leštěné zlato nebo leštěná ocel.  Ciferník je z klenutého safírového skla s antireflexní úpravou. Stejnou úpravu má i spodní průhledný kryt.

Czapek Quai des Bergues02pub

Upínací pásek je z černěné aligátoří kůže s upínací sponou ze shodného materiálu, jako je příslušné hodinové pouzdro.

Vzhledem k rozdílnému materiálu pouzdra se cena hodinek pohybuje v poměrně širokém rozpětí od pěti tisíc až do padesáti tisíc CHF.