Hamilton Khaki Navy Frogman

Hodinářství Hamilton Watch Co.  má slogan, který významově prezentuje filozofii firmy kombinací slov „American Spirit“ a „švýcarská přesnost“. V duchu tohoto sloganu sáhli jejich designéři  do firemních archívů a vytvořili pánské náramkové hodinky Hamilton Khaki Navy Frogman. Jedná se o kvalitní profesionální potápěčské hodinky, které svým provedením odkazují nejen na historii značky Hamilton jako dodavatele hodinek pro námořnictvo Spojených států, ale současně i připomínají první vystoupení jejich chronografu před filmovou kamerou.

Hamilton-Khaki-Navy-Frogman02pub

Hamilton Khaki Navy Frogman, který bude mít svou premiéru na březnovém hodinářském veletrhu Baselworld, je inspirován potápěčskými hodinkami, které v Hamiltonu zkonstruovali počátkem dvacátého století pro námořní tým „žabích mužů“. Tento model potápěčských hodinek později účinkoval i ve filmu „The Frogmen“, což by první snímek, ve kterém se hodinky značky Hamilton objevily. Značka Hamilton a jejich modely později účinkovaly ve filmu ještě mnohokrát. Například S Elvisem Presleym ve filmu „Hawai“ z roku 1961, v „Muži v černém“ z roku 1997 na zápěstích Tommy Lee Jonese a Willa Smithe, naposledy s Matthewem McConaughey v roce 2014 ve snímku „Interstellar“.

Hodinky jsou poctou své více jak  padesát let staré předloze například začleněním ochranného zámku pro uzamknutí korunky použitém na původním modelu z roku 1951. Samozřejmě nové Hamilton Khaki Navy Frogman odpovídají soudobým trendům i firemnímu sloganu společnosti Hamilton. Hodinové pouzdro o průměru 46 mm je vyrobeno z lehkého titanu, ciferník je krytý bezodrazovým safírovým sklem, voděodolnost je zvýšena na 1000 metrů vodního sloupce.

Hamilton-Khaki-Navy-Frogman01pub

Modernizován byl i hodinový strojek z roku 1950. Současný patentovaný kalibr H-10 má rezervu nátahu 80 hodin a je uložen v pevném titanovém pouzdře s vyrytými potápěčskými motivy.  Prodávat se bude s gumovým upínacím popruhem s hladkou částí v centrálním pruhu a vizuálně zajímavými žebrovanými okraji.

Cena pánských potápěčských hodinek Hamilton Khaki Navy Frogman se zapouzdřením v titanu bude 1 395 CHF, v ocelovém provedení o velikosti 42 m bude stát 1 050 CHF.