Arnold & Son a jejich Věčný měsíc v modrých mořských vlnách

Když v hodinářské branži přijde řeč na zobrazení fází měsíce, každý si většinou představí malé okénko v šesté indikační hodině, ve které se objevuje nevelká měsíční fáze, vytvořená dle uměleckého cítění designéra. Většinou to vždy bývá velmi poetická a krásná komplikace, bohužel v mnoha případech je zobrazení měsíční fáze příliš malé na to, aby bylo dostatečně zřetelné natož přesné. Značka  Arnold & Son však milovníkům poetických ciferníků připravila jedno z nejkrásnějších a přitom nejpřesnějších zobrazení měsíční fáze, které se v poslední době objevilo. Posuďte sami, jak se vám bude líbit tato velká nebeská scéna zasazená do kulis ze stříbrného kulatého rámu a modrého jemně gilošovaného ciferníku.

Klobouk dolů, konstruktérům Arnold & Son se podařilo na jejich pánských náramkových hodinkách HM Perpetual Moo vytvořit půvabně pohádkové dílko jak vystřižené ze sekvencí fantaskních filmů českého režiséra Karla Zemana. Oproti jiným miniaturním zobrazení měsíčních fází, vytvořili v Arnold & Son měsíční komplikaci, která nemá maximálně v průměru nějakých miniaturních 12 mm, ale rovnou 29 mm. Pohyb luny jde v oblouku táhnoucím se v horní části ciferníku téměř od indexu devět až do čísla indexu tři.  Jen zobrazení měsíce má více než 11 milimetrů v průměru, což ji v porovnání s konkurencí posouvá na jedno z předních míst co do velikosti. Navíc-díky velkým rozměrům si mohli tvůrci se vzhledem měsíce pohrát a výsledkem je trojrozměrné realistické zobrazení jeho povrchu i s krátery a rozsáhlými plochami měsíčních moří.

Arnold_&_Son_HM_Perpetual_Moon02pub

Katalogové zobrazení sice udává barvu ciferníku černou, toto provedení je však vyvedeno v příjemné hluboké modři. Plocha ciferníku je z gilošované nerezové oceli, která je zdobena modrými vlnkami. Teprve na ni byla nanesena průsvitně modrá barva. Celkový dojem je pak noční zobrazení části oblohy s dominujícím Měsícem, jehož bledý disk se jakoby odráží v hluboké modři nekonečného oceánu.  Stejně jako reálný Měsíc není na obloze osamocen, i zde má jeho miniatura doprovod seskupení hvězd Velkého vozu. A aby dále zhola nic nenarušovalo celkový umělecký dojem, je na ciferníku kromě hodinových ručiček již jen zobrazení větších hodinových a minutových indexů. Ve spodní části je pak již jen logo firmy, vše vyvedené ve stejném barevném odstínu jako je barva luny. Podle prohlášení společnosti Arnold & Son je zobrazení měsíční fáze velmi přesné; odchylka s možností vyrušení chyby pouhým stiskem opravného tlačítka, se vyskytne jen jednou za 122 let.

Pánské náramkové hodinky The Arnold and Son HM Perpetual Moon mají průměr ciferníku 42 mm a jsou osazeny v pouzdru z nerezové oceli.  Hodinový strojek je Calibre A&S1512. Hodinky se dodávají na trh s páskem z aligátoří kůže a jejich cena je 15 000 švýcarských franků.