Nové hodinky Oris Carl Brashear poctou potápěčské legendě

Společnost Oris jistě není první hodinářskou společností, která představila potápěčské hodinky z bronzu, ale jsou jistě první firmou, která je spojila s jednou významnou osobností v historii potápění.  Potápěčské hodinky Oris Carl Brashear Limited Edition (Ref. 733 7720 3185) jsou věnované prvnímu Afroameričanovi, který získal titul U. S. Navy Diver (v roce 1954), a U. S. Navy Master Diver (v roce 1970) a to navzdory tomu, že při své práci přišel o nohu. Jeho životní příběh byl inspirací pro film „Ten nejlepší“.  Brashearovo životní motto „Není hanbou, když padneš na kolena, hanbou je když se nezvedneš“, je vyryto na spodní straně do ocelového pláště hodinek.

Oris-Carl-Brashearpub02

Bronz je u tohoto modelu použit na lunetu a korunu jako odkaz na materiál potápěčských přileb používaných v době, kdy nebezpečnou práci vojenských potápěčů vykonával i Carl Brashear. Při návrhu se samozřejmě počítalo i s tím, že bronz časem získá ojedinělou patinu historických hodin.

Pánské potápěčské hodinky Oris Carl Brashear Limited Edition jsou odvozené od potápěčských hodinek Oris Diver Sixty-Five, představených v roce 2015. Nový model má průměr pouzdra 42 mm oproti původním 40 mm. Hodinky jsou postavené na kalibru 733, voděodolné jsou do hloubky 100 metrů. Stejně jako Oris Diver Sixty-Five jsou vybavené klenutým safírovým sklíčkem. Ciferník má tmavě modrou barvu, ručičky a indexy jsou zlacené. Limit edice je dva tisíce kusů.

Oris-Carl-Brashearpub01

Oris Carl Brashear Limited Edition se budou prodávat ve speciálním dřevěném boxu a v obchodech by měly být k dispozici od dubna 2016. Jejich přibližná cena je 2 600 USD. Část výtěžku z prodeje společnost Oris věnuje nadaci, kterou po Brashearově smrti založili jeho dva synové. Nadace pomáhá rodinám válečných veteránů a lidem se zdravotním postižením.

Oris-Carl-Brashearpub03