Hodinky Casio

Vznik společnosti Casio se datuje do roku 1946. V tomto roce ji založil japonský inženýr Tadao Kashio. V původním, dnes bychom řekli byznys plánu, nově založené firmy však nebyla ani stopa po tom, čím se Casio zabývá dnes. Náplní firmy byla totiž výroba kuřácké pomůcky „yubiwa pipe“. Jednalo se o prsten, který současně sloužil jako držák cigarety. Kuřák mohl kouřit a cigarety mu přitom nijak nepřekážela v prstech. Ačkoliv se to dnes těžko představuje jako něco, s čím by se člověk mohl uživit, natož vybudovat prosperující firmu, bylo tomu opravdu tak. Yubiwa pipe byla v Zemi vycházejícího slunce velmi oblíbená a jejich výroba a prodej panu Kashiovi zajistila rozkvět firmy.

Calccasio

V roce 1949, po proběhlé  výstavě Business Show v Tokiu se v Casio vrhli na vývoj kalkulaček.  První elektromechanické kalkulačky Casio byly veřejnosti představeny v roce 1954. Oproti do té doby existujícím kalkulačkám měly kalkulačky Casio deset tlačítek pro výpočty a jeden displej. Kalkulačky konkurence byly mnohem složitější na ovládání, displeje byly až tři – zvlášť pro argumenty a pro výsledky. Vývoj kalkulátorů v Casio však pokračoval a už v roce 1957 zde byla vyvinuta první plně elektronická kalkulačka na světě a navíc i přenositelná.  Téhož roku byla Casio přejmenována na  Casio Computer Co. Ltd. V krátké době se tyto důležité technicko-matematické pomůcky staly cenově dostupné pro širokou veřejnost a ze společnosti Casio se stala průmyslová velmoc ve výrobě a prodeji kalkulaček, což ostatně trvá dodnes. K výrobě kalkulátorů si v osmdesátých letech minulého století přidala Casio i vývoj, výrobu a prodej elektronických hudebních nástrojů.

Casio 01pub

Ve stejné době se v Casio začali zabývat i vývojem vlastních hodinek.  Místo kovu zavedli odolné plastové pouzdro a tah, spojili hodinky s kalkulačkou, zavedli do hodinek senzory pro měření teploty okolí, nadmořské výšky a pro další veličiny, zavedli po chronometrů GPS a přesnost chodu hodinek začali řídit rádiovým signálem. Ještě před poslední dekádou minulého století byla společnost Casio uznávána jako přední výrobce spolehlivých elektronických hodinek s vynikajícím designem a ohromující spolehlivostí.

Casio 02pub

V roce 1983 vznikl první model náramkových hodinek Casio označovaný jako  G-SHOCK. První hodinky této řady „Casio DW-5000C“ se staly „otcem zakladatelem“ dodnes vyráběné modelové kategorie. Kromě ní však existují i další modelové skupiny Casio. Například Casio Collection, Casio Edifice, Casio Protrek a Casio Waveceptor.

Další články...
Casio G-Shock G-Steel Společnost Casio je již dlouho známá tím, že je schopna vyprodukovat kvalitní, ale přitom nijak drahé náramkové hodinky. Sériová řada G-Shock však již...