Pět limitovaných edicí Omega pro olympijské hry

Po mnoho let byla společnost Omega oficiálním časoměřičem Olympijských her.  Krom této téměř až čestné úlohy Omega pravidelně vytvářela limitované hodinářské edice, které jsou a byly poctou olympijských her a současně i pořadatelské země. Společnost Omega již představila dva nové modely určené pro olympijské hry v Riu 2016, které jsou součástí kolekcí Speedmaster Mark II a Seamaster Bullhead.

Pro zajímavost se můžeme podívat, jak vypadaly modely Omega pro již v minulosti proběhlé olympijské hry.

Pro olympiádu v Soči společnost připravila mimo jiné pánské náramkové hodinky Seamaster Planet Ocean “Sochi 2014.” Hodinky byly představeny v pouzdru z nerezové oceli o průměru 45,5 mm. V souladu s barvami ruského praporu a k jeho poctě byl ciferník vybarven v červené, bílé a modré barvě.

Omega Gents’ Seamaster Planet Ocean 01pub

Design dámských hodinek Omega Sochi Petrograd je odkazem na historické hodinky Petrohrad z roku 1915 vyrobené pro předního ruského státního představitele. Design ciferníku je klasického soudkovitého tvaru a je vyroben z 18cti karátového žlutého zlata. Stříbřitě bílý ciferník s indexy v červené, bílé a modré barvě jsou národními barvami Ruska před rokem 1918 a i v současnosti.

Omega-Sochi+Petrograd02pub

Mezi kolekce hodinek vyrobených k příležitosti olympijských her v Londýně v roce 2012, Omega zařadila také v limitovanou edici pánských náramkových hodinek Seamaster 1948 Co-Axial “London 2012”. Tyto hodinky také současně připomněly konání olympijských her v Londýně v roce 1948. Ve stejný rok Omega přivedla na trh první model kolekce Seamaster.

OMEGA-Seamaster-1948-Co-Axial-London-03pub

V roce 2010 jako součást oslav her v kanadském Vancouveru představila světu v limitované edici pánské hodinky Seamaster s lunetou v rubínové barvě kanadského javorového listu. Ciferník byl ozdoben pěti barevnými kruhy v místě těsně pod centrální osou, kolem které se otáčí hodinové ručičky.

omega-seamaster-vancouver-04pub

V roce 2008, v průběhu konání olympijských her v Pekingu, Omega zahájila prodej limitované edice Countdown 0 – Seamaster XXIX. Tyto pánské hodinky měly exkluzívní provedení a byly v prodeji pouze v době, kdy se olympiáda v Číně konala. Udává se, že se prodalo 88 kusů této limitované edice.

OMEGA Seamaster XXIX Limited Edition 05pub

Část limitované edice Torino 2006 Olympic Collection, označených jako Omega Seamaster Aqua Terra Column-Wheel Chronograph, byly pánské náramkové hodinky, které měly na ciferníku jako symbol OH pět barevných olympijských kruhů. Tvořily protiváhu vteřinovým ručičkám tři subciferníků umístěných ve spodní části dialu v pozici indexů 3, 6 a 9 hodin. Limitovaná edice byla v prodeji v počtu 2006 kusů.

Omega Seamaster Aqua 06pub