Půlnoční edice z Nomos Glashütte

Timeless Watches of Texas oznámila další spolupráci se společností  Nomos Glashütte. Výsledkem oboustranné píle jsou nové hodinky Nomos Orion Midnight Edition.  Stejně jako u předchozího společného modelu   „Nomos Timeless Club watch“ je tento hodinářský klenot výsledkem neúnavné snahy dosáhnout vysoké kvality hodinářského designu.

Nomos si nevybral za partnera Timeless jen proto, že se s ním výborně pracuje, ale také z důvodu, že umí vytvářet krásné, designově vytříbené hodinky. A protože Nomos patří také mezi lídry hodinářského designu, byla by pošetilost hledat sobě nové partnery.

Zatímco „Nomos Timeless Club watch“ měl ležérní, sportovní vzhled, Nomos Orion jsou hodinářskou klasikou s nadčasovým vzhledem.  Zde bylo proto nutno volit více tlumené barvy. Designéři se nechali inspirovat barvami hodinek Zürich Blaugold’s, současně ale doufali, že se jim u Nomos Orionu podaří dosáhnout ještě lepšího efektu.  Pro tento model byla zvolena temnější barva ciferníku, u které při dopadu světla na ciferník se mění odstíny tmavě modré v téměř plnou čerň.

Tak jako v případě předchozího modelu tvůrci intenzivně testovali názory sběratelů hodinek.  Po intenzivním zkoušení různých podob modelu se konečně podařilo dosáhnout vítězné podoby. Nicméně členové sběratelské komunity stále zůstávali rozděleni v názoru, zda pro akcenty na ciferníku použít zlaté nebo stříbrné zbarvení.  Nakonec padlo rozhodnutí, vyrábět obě varianty.

Nomos pub 1

S předchozím modelem je shodný rozměr hodinek – má 38 mm v průměru. „Model Nomos Orion Midnight Edition“ je extrémně tenký, tloušťka hodinek nepřesahuje rozměr 9 mm.  Aby se dosáhlo pohodlného nošení na ruce, jsou oka pro upevnění tahu ergonomicky zakřivená.

Timeless nevytváří pouze hodinky líbivé, ale i vysoce funkční a přesné.  V tomto případě byl zapracován do hodinového strojku, který byl použit již u modelu Timeless Club, nový Nomos swing systém.

Pouze 75 kusů z každé stříbrné a zlaté verze bude určeno do předprodeje. U modelu Timeless Club byly  předprodejové kusy rozprodány během tří týdnů. Cena jednoho kusu „Nomos Orion Midnight Edition“ je 2 760 USD, tedy pouze o 200 dolarů více než mimoediční Nomos Orion 38.