Ball Engineer II Volcano

Společnost Ball má ve svém portfoliu hodinek zajímavý model nazvaný po římském bohu ohně a kovářství. Podle Ball i obecně  vulkán ztělesňuje sílu a je původcem i krotitelem  nespoutaných  živlů včetně magnetismu. Pánské hodinky Ball Engineer II Volcano k tomu krocení živlů, konktrétně magnetismu mají poměrně blízko. Části hodinového pouzdra těchto hodinek jsou vyrobené ze speciální slitiny Mu-metal, který obsahuje železo, molybdén, nikl a měď.

Hodinové pouzdro o průměru 45 mm je vyrobené z několika vrstev karbon, slitina Mu-metal je součástí tohoto pouzdra. Aby se i vzhled chronometru co nejvíce přiblížil užité tematice a jménu hodinek má pouzdro texturu připomínající vychladlý lávový kámen. Pro dosažení této struktury je použit lávový kámen.

Ball-Watch002pub

Také barva a vzhled ciferníku se inspiruje prostředím vulkánů. Jeho barva je připomíná čedič, nebo břidlici, indexy a vteřinová ručička mají barvu ohně. Pro kvalitní viditelnost časových údajů v noci a za nepříznivých světelných okolností je ciferník osázen patnácti mikrotubovými plynovými náplněmi  s obsahem plynného tritia. Tento typ luminiscence, původně používáný v armádě, se nazývá H3 a má mnohem vyšší svítivost než běžně používané svítivé nátěry.

Uvnitř popelově zabarveného pouzdra tiká automatický kalibrBall RR1102-C s běžnými funkcemi času. Ty jsou doplněné datovými údaji čísla dne v měsíci a názvem dne v týdnu. Kromě výše uvedené schopnosti odolávat působení magnetismu jsou hodinky pánské hodinky Ball Engineer II Volcano voděodolné do 100 metrů a otřesům a ž do hodnoty 5 000 G.  Krom této pozoruhodné odolonosti je tento chronograf certifikován dle COSC, takže se dá říct že to je opravdu parádní chlapík do nepohody i pro přesnou práci.

Hodinky jsou stylové i co se týče upínacího pásku. Zákazník si může vybrat buď kaučukový tah, nebo textilní pásek v provedení NATO,  což je souběh podélných pruhů v barvě černé a šedé. Cena těchto hodinek se pohybuje kolem 2 500 Eur.