Audemars Piguet Royal Oak Perpetual Calendar ve zlatém provedení

Ve velkém předstihu před SIHH 2016(Salon International De La Haute Horlogerie 2016) představila společnost Audemars Piguet novou verzi svého původního modelu vyvedenou tentokráte ve žlutém zlatě.

Pro spoustu lidí je tato luxusní verze překvapením, protože se od zlata jako materiálu v hodinářské branži v poslední době upouští; na jeho místo nastupují moderní slitiny a nanotechnologie.  Pro Audemars Piguet však zlato zůstává  „…univerzálním symbolem nezničitelné krásy, energie a světla….znakem bohatství a síly“.

Piguet Royal Oak 01pub

Stejně jako nedávno uvedený model Royal Oak Perpetual Calendar  který je zhotovený v pouzdru z oceli nebo z růžového zlata, je tento model ve 41 mm osmihranném pouzdru. Ostatně toto platí pro celou kolekci Royal Oak.

Žlutozlatá verze má modrý ciferník zdobený reliéfem známým pod názvem  “Grande Tapisserie”, což je soubor drobných pravidelných čtverců jemně opticky zvednutých nad okolní plochou rovinou číselníku.  Hlavní ciferník je doplněn subciferníky s odečtem názvů dnů v týdnu, měsíců, přestupného roku, čísla dne v měsíci a zobrazení měsíční fáze. Po obvodu ciferníku je číselník 1-52 na odečet čísla týdne v roce. Důležité markery jsou ošetřeny luminiscenčním nátěrem pro jasnou viditelnost za tmy. Šroubovací korunka zajišťuje voděodolnost do 20 metrů.

Stejně jako předešlé modely série Royal Oak, které byly letos představeny v dřívějších měsících, i tento model obsahuje nový hodinový strojek s Kalibrem 5134 odvozeným od AP Kalibru 5120. Hodinový strojek obsahuje 374 součástek včetně 38 kamenů. Průměr hodinek je 29 mm, tloušťka 4,31 mm. Setrvačka pracuje s frekvencí 2,75 Hz. Zaručená rezerva nátahu, ostatně jako u všech hodinek zn. Audemars Piguet, je 40 hodin.

Zlatá verze Audemars Piguet Royal Oak Perpetual Calendar (Ref. 26574BA.00.01) bude dodávána s tahem z osmnáctikarátového zlata s AP zavírací sponou.