Speedmaster Grey Side of the Moon Meteorite

Hodinářské firmy jsou schopné udělat neskutečné věci, aby zaujaly svoje zákazníky a současně se odlišily od konkurence.  Švýcarskému hodinářskému obru Omega se toto podařilo, když svůj model  Speedmaster Grey Side of the Moon Meteorite vyzdobil meteoritem spadlým kdysi dávno na Zemi v prostoru dnešní Namibie. Je nutno podotknout, že žádný povrch ciferníku upravovaný leptáním, broušení m nebo měněný jiným chemickým, fyzikálním nebo strojním způsobem nedosáhne takt atraktivního povrchu, jako je tomu v tomto případě. Je to zcela zvláštní krystalická struktura, která se dá obtížně vymyslet, natož vyrobit.

GSotMMeteorite01pub

Aby toho nebylo málo, tak pánské náramkové hodinky Omega Speedmaster Grey Side of the Moon Meteorite jsou vyrobeny za pomocí dalších atraktivních materiálů. Hodinové pouzdro o průměru 44 mm je vyrobeno z keramiky, luneta je nitridu křemíku, což je velmi tvrdý, ale současně lehký materiál používaný například v konstrukci vesmírných družic.

Ačkoliv je v názvu hodinek použité slovo „šedý“ hodinky nemají jen tuto barvu, jakkoliv je to barva převládající. Luneta má po obvodu číselníku vyrytý tachometr ve zlatorůžové barvě, která vesmírnou šeď chronometru oživuje decentním a nenásilným způsobem. Ve stejném zbarvení jsou i hodinové ručičky, indexy a ukazatele subciferníků.Použitý hodinový strojek je kalibr 9300 s certifikací chronometru.  Hodinky Jsou dodávány s upínacím páskem z šedé kůže a s překlopnou sponou. Pásek je vyztužen gumovou vložkou  Cena je stanovena na 13 000 CHF.

GSotMMeteorite02pub

Pánské hodinky Omega Speedmaster Grey Side of the Moon Meteorite jsou sice určeny jako doplněk pro majitele rychlých kol, ale současně jsou zajímavým následníkem slavných hodinek Omega Speedmaster „Moon Watch“ se kterými se astronaut Buzz Aldrin při své misi procházel po povrchu Měsíce.