Longines Conquest měří s přesností setiny sekundy

Longines k příležitosti startu nové sezóny alpského lyžování představuje hodinky Conquest 1/100th Alpine Skiing, které umí stopovat čas s přesností setiny sekundy a chlubí se i dalšími přednostmi, jež se při odměřování sportovních výkonů mohou hodit.

Longines působí jako oficiální časomíra světového poháru v alpském lyžování již přes 80 let. Poprvé se totiž této role hodinky s logem okřídlených přesýpacích hodin zhostily na šampionátu v Chamonix v roce 1933.

O vítězi ve sjezdu, a nemusí jít výhradně o lyžování, mnohdy rozhoduje jedna setina sekundy a prezident značky Longines Walter von Känel v této souvislosti připomíná legendární závod v Kitzbühelu z roku 1978. Tehdy cílovou čárou projel Josef Walcher následován Seppem Ferstlem právě s odstupem jediné setiny sekundy. O vítězi tak rozhodoval z lidského pohledu zcela nicotný časový úsek.

Nový chronograf Longines Conquest 1/100th je tak věnován všem milovníkům alpského lyžování a samozřejmě nejen jim. Nejběžnější švýcarský chronograf s quartzovým strojkem ETA G10.211 pracuje s přesností 1/10 s a měřit umí maximální 30 minutový časový úsek.

Nové Conquest se však chlubí zcela novým strojkem L440, za jehož vývojem exkluzivně pro Longines stojí opět největší producent strojků světa, společnost ETA. Konfigurace číselníku je podobná jako u hodinek s mechanickým kalibrem ETA 7750 nebo některou z jeho nekonečné řady odvozenin.

U devítky je 12hodinový sčítač, naproti se pak načítají minuty. Sekundová ručka obíhá u šesté hodiny, orámovaný průzor na bílý datumový věnec je pak situován u čtyřky. Po obvodu černého číselníku je potom na první pohled nenápadná, ovšem pro tuto časomíru zcela zásadní na sto dílků rozdělená škála. Právě po ní při aktivním chronografu obíhá výrazná centrální červená ručka a to rychlostí jednoho oběhu každou sekundu.

Hlavní dvojici rhodiových ruček nechybí SuperLumiNova, stejně tak jsou luminiscenční i aplikované hodinové indexy. Sklíčko je safírové a pro snížení odrazivosti je na jeho vnitřní straně nanesena tenká antireflexní vrstva.

Součástí strojku je řadič s flash pamětí, díky které je možno stopky bez zastavení ihned vynulovat, stejně tak paměť umí uložit i mezičasy.

Kalibr je uložen v 41mm velkém ocelovém pouzdře s leštěnou pevnou lunetou a vysokou voděodolností, hodinky totiž odolají tlaku vodního sloupce výšky 300 metrů.

Masivní třířadý ocelový tah má krajní články jemně broušené, širší středový je pak leštěný. Oba konce náramku spojuje překlápěcí spona s pojistkou s rytinou Longines.