Octo Ultranero Finissimo Tourbillon s vysoce štíhlými parametry

Firma Bulgari představila před Baselworldem 2016 jeden z nejtenčích Tourbillon mechanismů na světě, možná dokonce skutečně nejtenčí.  Tento ultratenký mechanismus najdete v hodinkách Octo Ultranero Finissimo Tourbillon, které svou matně černou barvou jakoby ještě zdůrazňovaly elegantní štíhlost celého chronografu. Sám tourbillon je pouze 1,95 mm tlustý, pokud se vůbec dá použít toto slovo a je sestaven ze 249 součástek.

Bulgari-Octo-Ultranero-watches-01pub

Hodinky mají průměr 40 mm o výšce 5 mm, takže na ruce téměř vypadají, jako by je někdo na zápěstí vytetoval. Celý strojek je uložen v titanovém pouzdře, jehož povrch je ošetřený  DLC technologií. Hodinky mají 52 hodin rezervu pro další ruční nátah. Použitý kalibr je BVL 268 Finissimo tourbillon.

Černý matný vzhled celého pouzdra ostře kontrastuje s lakovaným ciferníkem. Zvýrazněné zlaté prvky indexů, hodinových ručiček a pohyb tourbillonu vytváří luxusní, ale současně uměřený vzhled celého chronometru. Konečný efekt doplňuje korunka, která je  vyrobená z růžového zlata.

Hodinky Octo Ultranero Finissimo Tourbillon se prodávají s páskem z černě lakované aligátoří kůže se sponou z titanu a matným DLC povlakem povrchu.