Nová pánská kolekce hodinek Drive de Cartier

Cartier představí tento týden na SIHH v Ženevě svou novou kolekci určenou pro pánskou klientelu. Hodinky jsou navrženy tak, aby svým vzhledem oživily dlouhodobou tradici designových hodinek této značky. Tyto náramkové hodinky nesou všechny tradiční znaky produktů hodinářských dílen Cartier.  Například jemně gilošované vnitřní plochy ciferníku, indexy ve formě římských číslic, číselník vteřinovky zobrazený jako železniční trať, typické rozměry hodinového pouzdra a další ukazatele špičkového hodinářského řemesla.

Drive de Cartier 01pub

Kromě elegantního hodinového pouzdra ještě dva další prvky řadí Drive de Cartier do kategorie chronografů nejvyšší elegance. Prvním je tenký souměrný kuželový profil, čili galbe jak se této formě říká ve Francii. Ta vytváří dojem ultra tenkého pouzdra, a to dokonce i u takovýchto hodinek s výškou profilu 11,5 mm. Druhým prvkem je gilošovaný vzor ve středu ciferníku, který se opakuje i na vnějším okraji těsně pod linií římských číslic. Toto oddělené a přitom shodné zdobení dává ciferníku nezaměnitelný elegantní vzhled.

Drive de Cartier 02pub

Drive de Cartier je plnohodná hodinová kolekce se sedmi referencemi a dvěma komplikacemi. Vyšší verze zahrnují plovoucí tourbillon s manuálním kalibrem 9452. Cena tohoto modelu v růžovém zlatě je 89 500 USD.  Další malý model s  velkými datovými číslicemi a indikátorem dne a noci pracuje na kalibru 1904-PS MC.  Design těchto hodinek je inspirován palubní deskou automobilových veteránů, přičemž gilošový vzor vychází ze vzhledu krycí mřížky automobilového chladiče.

Drive de Cartier 03pub

Běžné modely hodinových automatů z oceli nebo růžového zlata jsou kombinovány s šedými nebo bílými ciferníky. Šedý ciferník má ražbu číslic ze zlata. Ceny se pohybují od 6 200 USD za ocelové provedení s bílým ciferníkem, po 19 600 USD za hodinové pouzdro z růžového zlata s šedě zabarveným ciferníkem. Uvnitř pouzdra je automatický kalibr 1904 MC s funkcí hodin, vteřinovkou a malými datovými číslicemi.