Breitling Transocean: dva tisíce chronografů s ochranným krytem

Modelová řada Transocean z nabídky značky Breitling patří mezi hodně rozmanité. Nechybí v ní totiž základní tříručkový model se zobrazením dne a data, ani časomíry vybavené manufakturním strojkem. Takovým se chlubí i zatím její poslední přírůstek jménem Chronograph Edition.

Oproti už známému chronografu Transocean působí číselník nové 2000ks série na první pohled čistěji. Zmizel totiž hodinový sčítač stopek z pozice 6. hodiny a uvolnil tak místo černě orámovanému náhledu na bílý datumový věnec, který se jinak tísnil mezi čtyřkou a pětkou.

Chronograf, jež je konstruován se sloupkovým kolem, tak počítá nejvýše 30 minut, což je ale vyváženo dokonalou symetrií stříbrného číselníku. Jeho plošku zdobí barevně výraznější prstenec s aplikovanými zlatými hodinovými indexy.
Ty ještě doplňují malé luminiscenční tečky. Po obvodu je tachymetrická stupnice, která za pomocí sekundové ručky chronografu přibližně určí rychlost pohybu. Safírové sklíčko je vypuklé a má oboustrannou antireflexní úpravu.

Ačkoli tomu bi-compax rozložení sčítačů nenapovídá, ve 43mm ocelovém pouzdře je uložen manufakturní strojek B01,složený z celkem 346 dílů včetně 47 kamenových uložení. Stejně jako všechny ostatní časomíry výrobce mají i nové Transocean certifikát COSC.

Vysoká přesnost chodu s minimální odchylkou je tedy zaručena. Korekce času tedy bude nutná třeba jen jedenkrát za měsíc. Pokud by odchylka od přesného času byla pro majitele stále tolerovatelná vysunout ocelovou korunku bude přeci jen nutné a to kvůli změně data.

Breitling příliš často kalibry skrze dýnko neodhaluje, častokrát z důvodu vyššího stupně voděodolnosti. V případě novinky tomu je ale jinak. Pozorovat precizně opracované a zdobené díly kalibru možné je, ovšem je potřeba vyklopit ochranné ocelové víčko, které skýtá dostatek prostoru pro rytinu libovolného věnování.

To spolu s číslováním na levém boku leštěného pouzdra, které odolá tlaku odpovídajícího 100m vodnímu sloupci, z hodinek vytvoří opravdový unikát. Na přiložených tiskových snímcích jsou nové Breitlingy vybaveny pleteným ocelovým tahem typu mesh, na výběr je ale také perforovaný ocelový tah Air Racer nebo kožený krokodýlí řemínek.