Chopard Mille Miglia věnované americkému Porsche klubu

Celé čtvrtstoletí. Tak dlouho už je manufaktura Chopard spjata s prestižním závodním okruhem Mille Miglia. Porsche Club of America, jež je s členskou základnou čítající přes 100 tisíc členů nejpočetnějším uskupením svého druhu, pak příští rok oslaví 60 let své existence. To jsou hned dva dobré důvody k uvedení speciální časomíry. Seznamte se s Chopard Mille Miglia for Porsche Club of America.

Nápad realizace hodinek, které by tyto dva milníky připomínaly, se urodil v hlavách ředitele Porsche clubu Vu. T.H. Nguyena a jeho vlivného člena Georga Bartkowiaka, kteří se svoji ideou obrátili na hodinářský a klenotnický dům Chopard.

Důkazem, že obě strany našly velmi rychle společnou řeč je sportovní chronograf přísně omezené 66ks série.
Šedesát kousků přitom bude mít pouzdro z vysoce kvalitní nerezové oceli, zbylých šest kusů potom z 18karátového růžového zlata. Nová limitovaná edice vychází z modelu Mille Miglia 2014,  který Chopard spolu s dalšími lahůdkami předvedl letos v Basileji.

V pouzdře průměru 42 mm je tak uložena variace strojku Valjoux 7750. Čtyřhertzový kalibr má 37 ložiskových uložení a krom času a data nabízí i komplikaci chronografu. Ten má své sčítače na obvyklých pozicích: 12hodinový je tedy na šestce, 30minutový pak u 9.hodiny.

Strojek se pyšní certifikací COSC Chronometer, který garantuje, že denní odchylka bude v intervalu -4 až +6 sekund. Číselník je v obou případech modrý, sčítače opatřeny výrazným obvodovým prstencem se stupnicemi, mimostředné sekundové ručce pak děla společnost logo závodu Mille Miglia. Hodinové pozice jsou až na tři výjimky značeny mohutnými arabskými číslicemi se zaručenou luminiscencí. Po obvodu číselníku je vyvedena škála tachymetru k určování rychlosti.

Ocelové nebo zlaté víčko je k pouzdru přichyceno osmi šrouby a navzdory safírovému prosklení zdobení strojku příliš na odiv nadává. „Na vině“ je zevnitř natištěné logo amerického Porsche klubu s vlastním logem a samozřejmě také nezbytným vzpínajícím se koněm, coby symbolem německé automobilky. Po obvodu dýnka nechybí číslování konkrétního kusu v podobě xx/06 nebo xx/60.

S barvou číselníku ladí zbarvení gumového řemínku, jehož povrch evokuje dezén pneumatiky závodního automobilu, na vnitřní straně jej pak zdobí logo Chopard.

Nový chronograf Chopard věnovaný Porsche klubu lze již teď objednat na jeho oficiálních stránkách. Dražší zlatá verze přijde na 21 tisíc dolarů, cena ocelové je pak výrazně nižší (5 990 dolarů). Telefonát vybízející k vyzvednutí objednaných hodinek v nejbližším butiku Chopard mohou zájemci očekávat už během prosince tohoto roku.