Juliana Moore spatřena s hodinkami Ralph Lauren Slim Classique

Americká herečka Julianna Moore se objevila na módní přehlídce Ralpha Laurena, kde mimo jiné ukázala tenkou časomíru z produkce této značky. Ta je doposud širokou veřejností vnímána především jako přední výrobce oblečení a nejrůznějších doplňků. Hodinky řady Slim Classique ale připomínají, že se s ní musí počítat i v hodinářském světě.

Letmý pohled na technické rysy hodinek správnost volby herečky jasně prokazuje. Elegantní časomíra se totiž chlubí pouzdrem velikosti 32 mm, jež je vyrobeno z 18kt růžového zlata a navíc boduje neobvyklou štíhlostí pouhých 5,15 milimetru. V pouzdře je uložen manufakturní quartzový strojek RL057, sestavený ze sedmapadesáti komponent s vysokou pětiletou výdrží baterie.

Na takové trvanlivosti má nepochybně lví podíl absence sekundové ručky. Nad stříbrným gilošovaným číselníkem tak obíhá jen základní duo ruček, jejíž provedení vychází ze stylu manufaktury Breguet. Na hodinových pozicích jsou natištěné černé římské číslice. Číselník obklopuje rovinné safírové sklo, které je z obou stran opatřeno antireflexní vrstvou.

Poměrně masivní je zlatá pevná luneta, jež je u nejvyššího modelu kolekce vysázena diamanty. Mezi tenkými nožkami této štíhlé časomíry je uchycen černý kožený řemínek z aligátora, který zakončuje trnová spona z růžového zlata. Doporučená cena hodinek je 7 800 dolarů.

Ačkoli je Julianna Moore pravidelným návštěvníkem Fashion Week, přehlídky Ralpha Laurena se zúčastnila vůbec poprvé a to i přesto, že oba umělce pojí přátelské vztahy, jsou totiž dlouholetými sousedy. Proto není divu, že usedla hned do první řady po bok předního fotografa Bruce Webera a Davida Laurena, kterému dříve pronajímala svůj byt.

Julianna Moore byla za své výkony na stříbrném plátně několikrát nominována na Zlatý glóbus, loni pak toto prestižní ocenění získala. Letos si na filmovém festivalu v Cannes odnesla cenu pro nejlepší herečku za ztvárnění hlavní role v dramatu Maps to the Stars (více v dřívějším článku).

Kolekce Slim Classique má v nabídce značky Ralph Lauren zcela zásadní roli. Byla totiž vůbec první linií hodinek, kterou značka při svém vstupu do nového segmentu před pěti lety uvedla. Řada pokrývá jak dámské tak i pánské modely, společnými jmenovateli přitom je elegance a velmi tenká pouzdra. Ta mohou ukrývat i mechanické strojky s ručním nátahem z produkce značky Piaget, která patří do koncernu Richemont a je produkcí extraštíhlých hodinek proslulá.

Ralph Lauren sice pod křídla skupiny nepatří, v roce 2007 ale obě strany uzavřely partnerství, jehož výsledkem je právě hodinářská a šperkařská kolekce těch nejvyšších kvalit.