Baume & Mercier předvádí kouzla s řemínky

K radikální změně ozdoby zápěstí, kterou náramkové hodinky bezpochyby jsou, není mnohokrát nutná výměna časomíry jako takové. Hotová kouzla dokáže i prostá změna řemínku, jež dokáže hodinkám vdechnout zcela novou tvář. Baume &Mercier nyní takovou možnost dává všem majitelkám hodinek řady Linia. Tedy abychom byli přesní, na všechny se dostat nemusí, výrobce totiž oznamuje jen omezenou produkci těchto výjimečných řemínků.

Ženy, které nebudou s nákupem příliš otálet, tak mohou nadcházející podzimní sezónu přivítat s jedním ze tří řemínků, kterým je společný decentní barevný tón, detailní zpracování a vzácná kombinace materiálů. Celé trio totiž vkusně mixuje kvalitní kůži a jemný satén. Stejná je také pořizovací cena řemínků, za stylové oživení hodinek výrobce žádá 145 franků.

V případě olivově zeleného řemínku je v přesile leštěná kůže, saténový je jen tenký proužek. Tento doplněk je prezentován na modelu Linea 10011 s perleťovým číselníkem, který je v základu dodáván na ocelovém tahu,  jemuž vévodí středové články opracované do zrcadlového lesku.

Perleťový číselník je zdoben 11 diamanty, tedy na všech hodinových pozicích s výjimkou šestky, kde je obdélníkový náhled na bílý datumový věnec. Výhodou této řady je snadná výměna tahu za řemínek a to díky způsobu konstrukce jeho uchycení. Jindy obtížnější operace je tak otázkou několika sekund. Cena tohoto modelu je 2 415 eur.

K řemínku barvy Golden glaze, který tvoří z větší části satén, pak jako nejvhodnějšího společníka značka vidí model s referencí 10013, jehož perleťový číselník sice zdobí jen rhodiové indexy, ovšem celá luneta je vysázena diamanty. Takové zdobení se výrazně promítlo do celkové ceny, která povyskočila na 4 375 eur. Ostatní parametry včetně použitého quartzového strojku,  jež ukrývá pouzdro s vodotěsností 50 m, přitom zůstávají stejné.

Elegantní provedení bicolor se zlatou lunetou a číslem 10009 (2 525 eur), právě takové u Baume & Mercier doporučují ozdobit čokoládově hnědým řemínkem, jemuž vévodí lesklý kožený povrch.