Hublot Big Bang Unico Sapphire

Hodinářství Hublot se podařil husarský kousek. Vyrobil zcela průhledné hodinky v počtu limitované série několika set kusů. Námitku, že hodinek z průhledného polykarbonátu je na každé tržnici k dostání dvanáct značek do tuctu a prodávají se na kila, je třeba rychle uvést na správnou míru. Průhlednost pouzdra je dána nikoliv obyčejným plexisklem, ale safírem, a to je již zcela jiná liga.

Hublot-Big-Bang-UNICO-Sapphire02pub

Je všeobecně známo, že safír je velmi těžko zpracovatelný materiál. Tvrdost tohoto materiálu se blíží pevnosti diamantu, takže až dosud se tento materiál používal k výrobě pouzder hodinek pro série čítající maximálně jen pár desítek kusů. Mezi značky, které si to vyzkoušely v praxi, lze jmenovat například Richard Mille, nebo i Hublot s jejich ambiciózním  MP05 “LaFerrari” Sapphire project.

Nyní ale Hublot s podobnou sérii přichází znovu a rozhodl se netroškařit. Jako první uvádí na trh limitovanou sérii hodinek v safírovém pouzdře v počtu pěti set kusů.

Střední část pouzdra o velikosti 45 mm, luneta a spodek je vyřezán ze safíru, jehož tvrdost odpovídá číslu devět z mezinárodně uznávané stupnice tvrdosti. Propojení s dalšími kusy, které jsou z titanu, například korunka, šrouby, je zajištěn průhlednou pryskyřicí. Hodinky jsou typu flyback, výkonová rezerva je 72 hodin a jejich voděodolnost je do padesáti metrů.

Hublot-Big-Bang-UNICO-Sapphire00pub

Aby dojem éteričnosti těchto pánských hodinek byl co nejvíce umocněn, je pásek z transparentního popruhu, takže celý komplet připomíná průhledné mořské korýše nebo některé druhy akvarijních ryb.