Linde Werdelin Oktopus z unikátních uhlíkových vláken

Linde Werdelin opět rozšiřuje svoji kolekci Oktopus s vlastním ukazatelem měsíčních fází. Model s dovětkem Moon Carbon 3DTP je pro manufakturu důležitým milníkem, vůbec poprvé je totiž pouzdro vyrobeno z uhlíkových vláken speciálním procesem.

Karbonová vlákna sice nejsou pro hodinářský svět žádnou novinkou, zároveň ale rozhodně nejde o materiál všednosti nerezové oceli. Manufaktury po uhlíkových vláken nejčastěji sáhnou v případě speciálních číslovaných edicí a nejinak tomu je u nových Linde Werdelin. Nutno ale podotknout, že dílnu této značky ani jiné než počtem přísně limitované časomíry neopouštějí.

Oktopus Moon Carbon 3DTP (3 Dimension Thin Ply) míří do světa v 59ks sérii a každý z nich se pyšní netradičním povrchem pouzdra s pravidelnou texturou, která zaujme na první pohled. Z uhlíkových vláken sice již manufaktura nabídla nedávno uvedený chronograf Spidospeed, ovšem materiál použitý u nových Oktopus zástupci značky označují za průlomový.

Za vším přitom je nová technika stlačování tenkých vrstev uhlíkových vláken, která dovoluje vyrobit komplikovaný tvar pouzdra hodinek v požadované přesnosti. Technologii u Linde Werdelin vyvíjeli více než dva roky. Dokončovací operace, při níž se do leštěného pouzdra vyřezává pruhovaná textura již probíhá výhradně ručně. O preciznosti výsledku jasně hovoří přiložené detailní fotografie.

Neobyčejná karbonová vlákna nejsou jediným použitým materiálem, pevná luneta, kterou prostupuje osm titanových šroubů je totiž z té nejkvalitnější leštěné keramiky. Z titanu s DLC povrchem je pak i plné dýnko s nově ztvárněnou chobotnicí, tajemným to obyvatelem ještě ne zcela prozkoumaných hloubek oceánu.

Linie pouzdra, stejně tak i jeho fyzické proporce a voděodolnost 300 m je pro celou řadu Oktopus Moon stejná, o jednom modelu této aktuálně šestičlenné rodiny jsme psali již dříve.

Použit je opět manufakturní in-house kalibr LW, jehož oscilátor vykoná 28 800 polokmitů každou hodinu. Strojek má automatický nátah, mechanismus celkem čítá 23 miniaturních ložisek a jeho rezerva chodu je 44 hodin. Absenci safírového průhledu na srdce hodinek částečně kompenzuje skeletovaný pětivrstvý číselník, kterému vévodí na zlatém disku vyvedené netradiční zobrazení měsíčních fází.

Zatímco u jiných hodinek s touto komplikací jsou fáze Měsíce zpracovány jednoduchou grafikou, Linde Werdelin servíruje rovnou skutečnou podobu tohoto vesmírného tělesa ve fotografické kvalitě, kterou navíc zvýrazňuje vrstva luminiscence.
Dominantní arabské číslice i centrální duo ruček je vytvořeno z růžového zlata, ručkám nechybí šedá Luminova. Ze zlata je i korunka, jejíž čelo zdobí jednoduchá rytina krakatice. Sklíčko s vnitřní antireflexní vrstvou je safírové.

Každý kus těchto hodinek doprovází čokoládově hnědý řemínek z kaučuku prémiové kvality s trnovou sponou. Cenová hladina časomír Linde Werdelin odpovídá jejich výjimečnosti a v tomto případě je cena stanovena na 15 900 eur bez DPH.